top of page
49069806_2192547091005025_19014028697104

GRUPA LITERACKA AILES

Ailes to inicjatywa dwóch początkujących autorek, Anny Tuziak i Renaty "Rain" Kamińskiej, która została wcielona w życie w 2012 roku. Początkowo grupa nosiła nazwę La Noir i funkcjonowała w mniejszym gronie. W 2015 roku społeczność rozbudowano i dokonano częściowych zmian w strukturze grupy, która od tego czasu, w nowym składzie, funkcjonuje pod nazwą Ailes.


Głównym zamysłem projektu było zrzeszenie osób dzielących tę samą pasję, jaką jest pisanie i umożliwienie im wzajemnego kontaktu. Docelowo grupa chciała stworzyć antologię, lecz w głównej mierze stawiała na samodoskonalenie. Organizowane były warsztaty literackie, gdyż zawsze uważaliśmy, że warto więcej czasu poświęcić na naukę, aby móc pochwalić się dobrym tekstem, niż publikować coś, co nie jest wystarczająco dobre. A stawiamy sobie poprzeczkę dość wysoko. Jesteśmy solidni i staramy się wciąż w coś angażować, aby nie stać w miejscu. Potrafimy skrupulatnie i sumiennie dążyć do celu, przez co nie tylko udało nam się stworzyć, ale nawet wydać, nie jedną, ale cztery antologię. Po drodze wielu członków grupy wydało swe solowe powieści, a jest to zaledwie początek. Przetrwaliśmy wiele kryzysów, które jedynie umocniły naszą niewielką społeczność i zbliżyły nas, sprawiając, że jesteśmy dla siebie taką drugą rodziną.


Wspieramy się nie tylko w sprawach związanych z literaturą, lecz również w prywatnym życiu. Dzięki naszej wspólnej pasji, pisaniu, odnaleźliśmy bratnie dusze w rzeczywistym świecie, który nas - ludzi piszących, nie zawsze potrafi zrozumieć. Stworzyliśmy sobie komfortowe miejsce w którym możemy codziennie wspierać się i współegzystować.

           

Wciąż jesteśmy otwarci na nowe osoby z którymi chętnie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem, jak również w miarę możliwości wesprzemy w drodze do obranych celów, które być może staną się naszymi wspólnymi.


Jeżeli odnajdujesz pasję w pisaniu, jeżeli czujesz, że jest to fundamentalna część ciebie i jeżeli chcesz się w niej realizować, to napisz do nas. Z pewnością znajdzie się miejsce dla Ciebie! Chętnie weźmiemy pod swe skrzydła osoby poważnie myślące o pisaniu, dla których nie jest to zaledwie chwilowa rozrywka. Osoby, które zaangażują się w tworzenie nowych projektów, organizowanie konkursów, działanie w social mediach i które chcą być częścią tego innego, niezrozumiałego dla zwykłego człowieka, świata. Świata, który posiada wiele płaszczyzn i nie zna słowa "nie mogę", świata, którego nie można umieścić w statystykach. Świata, który nagina reguły i przekracza bariery. Wspólnie sprawmy, aby Ailes nieustannie tętniło życiem, ewoluowało i nieustanie się rozwijało. Bądźmy rytmem jego serca!

O NAS: O autorze

NASZ ZESPÓŁ

O NAS: Portfolio
O NAS: Pro Gallery
O NAS: Pro Gallery
O NAS: Pro Gallery

KONTAKT

Grupa liczy sobie kilkudziesięciu członków w różnym przedziale wiekowym, każdy jest inny, łączy nas zamiłowanie do tworzenia czegoś z niczego. Wszyscy znajdą dla siebie miejsce.


Współpraca jest w pełni darmowa i dobrowolna. Z przyjemnością połączymy siły z: wydawnictwami, organizacjami charytatywnymi, recenzentami, blogerami, vlogerami, prasą oraz branżami pokrewnymi.

Zapraszamy do udziału w naszych konkursach!

Śledźcie nas w social media:

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

Dziękujemy za przesłanie!

O NAS: Kontakt
bottom of page